DEFINITIVNÍ KONEC TOHOTO BLOGU!

Důvod je jasný,MY CHEMICAL ROMANCE už ráda nemám.Začala jsem teď poslouchat SYSTEM OF A DOWN.Blog nesmažu ale prostě už nebudu přidávat žádný články...

Staň se My Chemical Romance FAN! - TADY
HLASUJ! - MCR nebo BFMV?

Rozhovory

Nový rozhovor s Gerardem

28. července 2009 v 10:35 | Domčiča
Je tu další nový rozhovor s Gerardem, tentokrát pro Rolling Stone. Ta nejdůležitější otázka zněla: Jak to vypadá s novým albem My Chemical Romance?
G: "Řekl bych, že jsme tak v půlce. Brendan O'Brien je producent, kterej rád dělá víc věcí naráz, takže my například trackujeme a on už v druhý místnosti mixuje. Čili takovej proces, kdy má každej přidělenou nějakou práci. Každá písnička je úplně jiná, já jsem hodně nadšenej konkrétně z jedné, která se jmenuje "Death Before Disco". Má to odlišnej sound, než na jakej jsme v kapele zvyklí - je to takovej antivečírkovej song, ale přitom se na něj dá pařit. Nemůžu se dočkat, až to naši fanoušci uslyší. Po textové stránce se v ní vracíme k tý úžasný fikci z první desky. Mám pocit, že je to naše "Born to Run" (song Bruce Springsteena, pozn. překl.) a já jsem nadšenej. Podle mě je to nejlepší písnička, co jsme kdy napsali - je to můj oblíbený MCR song."

MCR o novém albu

20. února 2009 v 14:55 | Domčiča
MTV.com zveřejnilo interview s My Chem. Shrnutí:
Dávno před multiplatinovým albem 'The Black Parade' byli My Chemical Romance jenom jednou z kapel z New Jersey. Prvním cílem nové desky je návrat právě k těmto časům. Kapela nyní v Los Angeles pracuje na následovníkovi 'TBP' - chtěli by se v něm vrátit ke svým kořenům, tedy k maniakálnímu, zběsilému a impulzivnímu punku.
"Po dokončení 'The Black Parade' jsme měli pocit, že si můžeme dovolit všechno. Takže jedinej způsob, jak můžeme tu desku překonat, je právě to všechno nedělat..." směje se Gerard Way. "Každý album - líbí se mi myšlenka, že je to vlastně momentka, která ukazuje, jak je na tom kapela v daný moment. A taková bude i nová deska. Myslím, že koncepční tentokrát nebude, prostě to bude taková momentka, bude hodně přímá a upřímná. Rozhodně nebude zahalená pod rouškou fikce ani schovaná pod make-upem a za uniformami... Lidi, co mají rádi naši první desku, si určitě oblíbí i novej materiál - nemyslím to tak, že bychom zněli stejně jako na prvním albu, ale je v tom stejná čistota. A taky míň děje."
"Co se týče "Desolation Row" - bylo to přirozený, nějak to z toho vyplynulo. Nijak jsme o tom nepřemýšleli... Ale určitě nemáme v úmyslu udělat nějakou retro desku, naopak to bude moderní rock, ale chtěl bych se pokusit o obnovení významu tohoto spojení. A když říkám moderní rock, myslím tím něco novýho, ne to, co dneska slýcháme v rádiu."

My Chem si udržují v době své nepřítomnosti o hudebním poli přehled, ale to, co vidí, je moc netěší. Jako příklad může posloužit pracovní název jednoho z nových songů - "New Hair, Same S*it" (Nový účes, stejná s*ačka): "Je to o novým účesu, přitom ale pořád stojí za ho*no," směje se Way. "Nový album bude reakcí na dva roky koncertování a taky na to, co se děje v dnešní době."Gerard spolupracuje se společností Universal na převedení komiksu The Umbrella Academy do filmové podoby:
"Hodně jsme pokročili. V Hollywoodu jde všechno pomalu, ale o zfilmování TUA se mluvilo už vloni v červenci před Comic Conem. Hned, jak jsem se odtamtud vrátil, jsem se začal stýkat s lidma od Universalu, což věci dalo do pohybu a v poslední době se s nimi vídám i třikrát týdně. Nejdřív jsme probírali tón, jakej by film měl mít, a pak scénáristy, kteří by se mnou spolupracovali, až přijde čas."
Way také naznačil, že by v budoucnosti rád režíroval. "Režie mě hodně zajímá. Lidi se mě ptají, jestli bych nechtěl hrát, ale herectví mi nepřipadá tak vzrušující jako režie. Když jsme probírali s Markem Webbem video ke "Ghost of You", přednesl jsem mu svý nápady, a on mi řekl, že bych měl uvažovat o tom, že bych video odrežíroval sám. Myslím, že by to byla velká zábava... Až skončí koloběh s novou deskou, určitě bych chtěl něco takovýho zkusit."

Minulý týden se Frank zúčastnil autogramiády, kde propagoval projekt Fu*k Cancer. Fotky z akce najdete zde, tady pak můžete zkouknout video, v němž Frank mluví právě o botkách Macbeth, které navrhl.

interview w/ Gerard, Complex magazine (2/09)

13. února 2009 v 18:53 | Domčiča


Never Let Them Know It's Your First Time
Even if it's literally your first time performing, you never tell your audience. It's the same with the comic. I've been writing comics since I was about 14 years old, but you still don't want to appear to be a novice. If you believe it, then everybody else will.
Everthing Will Look Better in Your Autobiography
That's adapted from my literary hero Grant Morrison. I was a little nervous about doing the comic, and that's one of the things Grant told me. If it's a huge success or a huge failure, it's so crazy that it's still going to look good later on.
Aim For the Sun
Creatively, you have to try and destroy whatever you're creating. That goes for making an album, the comic, anything. If something sounds ridiculous, then it's probably a good idea.
Communication is Not the Same As Selling Out
Selling out is going against your beliefs to make something successful. Communication is the difference between a good artist and a bad artist. It's like not understanding a piece of art: It's not because you don't get it; it's because there's nothing there.
If You Have Less Than Three Friends in High School, You're in Good Shape
You never want to lose being an outsider. It keeps you honest. I was at an event recently and somebody actually thought I was a waiter. It was awesome.

BBC interview w/ Gerard

5. února 2009 v 17:04 | Domčiča
My Chemical Romance will return to the studio this week to begin work on their as yet untitled fourth album.
In 2006, following the success of Green Day's majestically produced concept record American Idiot, MCR's similarly ambitious project The Black Parade became one of the year's most highly rated.
After a gruelling schedule, 2008 saw the band take a break. In the most part Gerard Way used the opportunity to complete the second series of his comic [The Umbrella Academy] while guitarist Frank Lero recorded with side-project Leathermouth.
"I ended up for some crazy reason getting off the road and within that first week of being off I didn't sit around on the couch I started writing more music," says MCR's lynchpin Gerard Way enthusiastically.
"I was pretty inspired so I do have a collection of stuff that I've written since being off the road," he says.
"This is our second time getting together and we're going to start banging material together and see what happens."
My Chemical Romance
My Chemical Romance performing live in London
New direction
The Black Parade saw the New Jersey fivesome decked out in military garb and experiment with a widescreen punk sound.
"We haven't chosen a path yet," concedes Way of the new material already penned. "It's all over the map in terms of what's there."
"It's going to be less layered than Black Parade - I do expect it to be a little more raw.
"It's really nice to get a fresh perspective, we really needed to have that time off to live life and do some things and simply not have to tour or worry about making music."
Unlike its predecessor the band's next record - expected in late 2009 - will be put together in deliberately urgent fashion.
Gerard Way: "I'm hoping for something to happen in a very fast way, that feels very natural and that doesn't have a lot of noodling all over it.
"That's the goal, to get in there and have this rapid and visceral recording experience.
"To tour on it almost right away on it would be fun and not kind of drag it out like last time."
Looking back
This time there won't be any procrastinating.
The Black Parade - largely down to its own success - eventually took in three years of globe-straddling pyrotechnic-fuelled live shows, a period Way looks upon wearily.
"I'm finally getting to the point now where I can really look at that whole two years of my life," he says.
"I look back on it and there are a lot of things I'm really proud of and there are things I would have done differently.
"A lot of things I would have changed were maybe some aesthetic ones but you can't change that stuff.
If we keep making a copy of the same record it's going to be no good for anybody. We have to change
Gerard Way, My Chemical Romance
"I'm finally getting to the point now where I can listen to the record again and enjoy it - it took a while to be able to do that."
Indeed, with that experience onboard its follow up will be a markedly different, more grown-up affair.
"I'm not the same person to when I made the first record, second or Black Parade," he emphasises.
"Black Parade was three years ago. You change a lot in three years.
"If I try to write more music like that I'd be doing people a disservice. There may be some people that's just what they want but I don't think our fans do.
"We have to make a record that reflects how we've matured."
As far as the group is concerned change isn't an option then, but a necessity.
"If we keep making a copy of the same record it's going to be no good for anybody. We have to change.
"You hope that they [the fans] come along with you but they may not and you have to take the chance."

Interview s Gerardem o svých oblíbených komixech...

1. února 2009 v 10:43 | Domčiča
No to je pěkný video a ta grafika,no prostě superr tohle u mě nesmí chybět xD

Gerard o Desolation Row

28. ledna 2009 v 14:52 | Domčiča
Gerard se na oficiálce rozpovídal o "Desolation Row". Čtěte:
Jupí, máme nový song!
Vlastně to není úplně tak nový song, je to cover, ale je to první muzika, kterou jsme natočili od Black Parade. Právě teď se chystáme začít pracovat na nové desce a já si řekl, že se tu zastavím a trochu promluvím o tracku, o jehož nahrání pro film 'Strážci' Zacka Snydera jsme byli požádáni. Výsledek je k dostání třeba tady.
Nejdřív bych chtěl zdůraznit, že jsme ještě nikdy písničku pro film nenahrávali. Několik naších songů se objevilo v trailerech nebo při závěrečných titulcích, ale protože jsme většinou byli dost zaneprázdnění nahráváním nebo koncertováním, na nic takového ani nebyl čas. I při téhle příležitosti to bylo dost natěsno, protože jsme ji dostali ještě před koncem posledního turné. Už předtím jsme měli několik nabídek, jejich načasování však vždycky nebylo dobré, ale hlavně žádný projekt předtím pro nás nebyl ten pravý, a tak jsme s díky odmítli. Ale když jsme dostali možnost nahrát song od Boba Dylana, což je můj velkej oblíbenec, a navíc pro filmovou verzi nejlepšího komiksu všech dob, neváhali jsme ani vteřinu.

Nový rozhovor s Gerardom (preklad)

28. listopadu 2008 v 20:05 | Domčiča
Ahoj Gerarde
čau
Asi víš,proč sme si tě sem pozvali...
Jo,bud kvůli naší desce (úsměv)
Jo přesně tak,jak si to jen uhádl?
Eh,měl sem divokou noc,pořád se mi promítaly ty nové songy a tak...takže mi je jasný,že sny se musí uskutečnit (výtlem)
Aha,a míváš takové sny často?
Popravdě ano.Už si ani nevzpomínám,kdy sem se vyspal v klidu
Takže se dá říct,že jseš už přepracovaný?
Ne,stěžovat si nechci....nové album mi dává opravdu zabrat..hlavně ta změna image,ale nejsem zdaleka ten,co na něm maká nejvíc.Tu zásluhu by měl mít v první řadě Ray.
Ray?
No jasný...on dělá pro to cédko hodně..vkládá do toho všechno...
A co změna vašich stránek?
Jo,no..ta by se měla uskutečnit do tří dnů...možná týden...asi.Bude to tentokrát spíše světlý a bude tam plno novinek pro naše fanoušky...myslim,že hodně výhodný.
A co ta změna image? Znamená to,že budeš mít zase jinou barvu vlasů? Třeba ta červená?
(smích)..Jéžiš,to se nechte ještě překvapit
Magazíny ted hodně řeší tvůj dávný problém s alkoholem..jak se na to díváš?
Tak že nemají o čem psát...Hodiny sedí na těch svých zadkách v kanclu a řeší jen naše prohřešky..sou fakt trapní..
Máš v plánu je žalovat?
Ne,navrhoval to Mikey,ale nebudu je žalovat za pravdu...at si to píšou dál.
Fajn...a jak se má Bob?
No,jeho pacinka se zázračně hojí..(smích)..
Znamená to,že už nastupuje?
Jasný,už je schopen normálně vystupovat
Tak to sme rádi....a poslední otázka..Chystáš do nové image i navrácení starého idola Frerarda?
Nééé,už fakt ne....(smích)..jako sem tam se to možná projeví,ale já tohle označení nemám rád..je to jakoby..já nevim...zní to divně..
Ok,tak díky za tvůj čas a at vám to výjde!

Geard Way-rozhovor v Londýně...

7. listopadu 2008 v 15:01 | Domčiča
Mno tak tento rozhovor je úžasný a Gee tam vypadá skvěle!...

The Umbrella Academy bude zfilmována!

3. listopadu 2008 v 18:01 | Domčiča
TUA bude konečně zfilmována. V tomhle rozhovoru to Gerard potvrdil. Společnost Universal Pictures už zakoupila práva, teď hledají scénáristu - Studio chce známou scénáristku Diablo Cody (oscarová scénáristka filmu Juno). Gerard by chtěl, aby TUA režíroval Alfonso Cuarón (Třetí díl Harryho Pottera, sci-fi "Potomci Lidí") Taky v tom rozhovoru říká, že už mluvil o spolupráci s Collen Atwood - Ta navrhovala MCR kostýmy k The Black Parade nebo vytvářela kostýmy k filmu Střihoruký Edward nebo Ospalá díra (Je hlavní návrhářkou Tima Burtona)

Překlad norského interview s Gerardem

30. října 2008 v 17:07 | Domčiča
Tak tohle je překůad norského interview s Gerardem,to co jsem zbarvila fialově tak to je otázka která mě zaujala ani newim proč xD
Gerard již není zasnouben
Je to smutné, ale pravdivé. Gerard je opět raz slobodný muž. Slobodný od sňatku, pro teď, ale nevíme jestli je single nebo ne. Viděli jsme fotky bezprstýnku, ale..
Zde je překlad Norského interview, které tohle potvrzuje:
Na interview do zákulisí v Hove přišel Gerard v tmavých slunečných brýlích, měl černé oblečení a černé vlasy. S vkusní ale nepřehnanou arogancí nám ochotně řekl o očekáváních na dnešní koncert a o jeho vztahu k Norským fanouškům.
My jsme bohužel nikdy předtím v Norsku nebyli, ale myslím, že vztahy s našimi Norskými fanoušky jsou stejné jako s fanoušky z jiných částí světa. Zajímáme se o ně a dlžíme jim to nejlepší. Naši fanoušci jsou inteligentní lidé.
Slíbil, že skupina toho předvede na pódiu dost a taky si myslí, že bylo úžasné kolik lidí chtěl, aby MCR přišli na Hove festival. Miluje stát před nadšeným publikem a sledovat jak reagujou na to, když kapela vstupuje na pódium.
Gerard opravdu chtěl sledovat kanadské punk-rockery Billy Talent kteří vystupovali na mainstage před nimi. Tyto dvě skupiny se navzájem doprovázeli na některých letních festivalech a stali se přátelmi. Když hrajou na stejném místě, snaží se zachytit aspoň něco ze show toho druhého.
Jsem velkej fanoušek Billy Talent a měl jsem je rád i předtím. Dnes večer budu sledovat jejich show. Nepamatuju si moc dobře názvy jejich písní, ale líbí se mi první song z jejich prvního alba (pozn. překl.: je to song This Is How It Goes).
A nepamatuješ si, ajk se jmenuje?
Nem vůbec ne. Ale melodie mi zůstala v hlavě a já jsem od tý doby jejich fanouškem.
Gerard vysvětlil, že nerad odpovídá na přihlouplé otázky a nemá rád, když se ho novináři ptají na jeho vlasy a další "hloupé otázky". Proto se novinář cítil trochu nepříjemně, když se ptal gerarda na jeho svatební plány. (Gerard potvrdil své zasnoubení před týdnem, jeho bratr je teď na svých medových týdnech a prto naneštěstí nemohl být na Hove, tak to vypadalo jako důležitá otázka). Jeho odpověď byla: Ve skutečnosti vůbec nejsem zasnoubený... To je něco, co se stává.
Pokrátkéma velmi trapném momentu ticha jsme se zeptaliještě na jednu otázku, které rozuměli jen fanoušci, kteří viděli DVD MCR. Na DVD dostal Gerard k Vánocům klec pro křečka a slíbil, že si do ní křečka koupí.
Koupil sis tedy křečka?
Tohle vůbec není hloupá otázka! Ne, bohužel ne.. Měl jsem křečka když jsem byl mladší a teď bych chtěl opět jednoho ale obávám se, že by zemřel pŕi cestování autobuse, řekl, a taky nám prozradil, nemiluje zvířata, ale má hroznou alergii na kočky. Takže kočka, jinými slovi, vůbec není pro Americkou rockstar.
Miluju zvířata, ale nemůžu zaručit, že oni taky vycházejí se mnou. Doufám, že ano… Pochechtává se. Předtím než odejde se svými černými brýlemi ještě souhlasí s krátkým odfocením s fanouškem.

 
 

Reklama